ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen İmam Hatip Ortaokullar arası Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma Yarışması 12.12.2018 tarihinde ilimiz Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilmiştir.

Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz CESUR, İl Müftülüğü Yöneticileri ve görevlileri, okul müdürleri ve veliler katılmıştır.

Yarışmaya katılan okullarımız: (Bayan Kategorisi)

1-Eldivan İmam Hatip Ortaokulu: Betül KIRAN

2-Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu: Miyase Elif CEYLAN

3-Şabanözü Şehit Serhat Önder İmam Hatip Ortaokulu: Rabia UZGUR

4-Ilgaz İmam Hatip Ortaokulu: Erva Sultan GÜRGİL

5-Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu: Nisa Nur ÇETİN

6-Hacı Muradı Veli İmam Hatip Ortaokulu: Rukiyye Şevval BOYACI

7-Korgun İmam Hatip Ortaokulu: İrem KAYMAK

8-Orta Şehit Uhud Kadir Işık imam Hatip Ortaokulu: Arzu Aydoğan

Yarışmaya katılan öğrencilerimiz  Enfal Suresinin 2. Ayetinde ifade edildiği gibi’’Mü´minler ancak o kimselerdir ki, Allah anıldığı zaman kalpleri titrer, ayetleri okunduğu zaman bu onların imanlarını artırır.” Emri celiline uygun olarakdinleyicilerin kalplerinititretmişler, kelamların en güzeli Allah’ın kelamını okuyarak güzel sadalarıyla gönüllere huzur bahşetmişlerdir.

Yarışma sonucunda;

 Şabanözü Şehit Serhat Önder İmam Hatip Ortaokulundan: Rabia UZGUR birinci,

Hacı Muradı Veli İmam Hatip Ortaokulundan: Rukiyye Şevval BOYACI ikinci,

Orta Şehit Uhud Kadir Işık imam Hatip Ortaokulundan: Arzu Aydoğan üçüncü olmuşlardır.

 

Yarışmaya katılan okullarımız: (Erkek  Kategorisi)

1-Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu:İmran ABDUL SAMAD

2-Eldivan İmam Hatip Ortaokulu: Hasan Efe YILMAZ

3-Şabanözü Şehit Serhat Önder İmam Hatip Ortaokulu:İsmail CEYLAN

4-Ilgaz İmam Hatip Ortaokulu:Mücahid ÖZKAN

5-Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu: Ömer KÜÇÜKKAYA

6-Hacı Muradı Veli İmam Hatip Ortaokulu:Ömer Can SÖNMEZ

7-Korgun İmam Hatip Ortaokulu: Recep Mert KARAMAN

8-Orta Şehit Uhud Kadir Işık imam Hatip Ortaokulu: Yusuf WAZAN

Yarışma sonucunda;

Ilgaz İmam Hatip Ortaokulundan:Mücahid ÖZKAN birinci

Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulundan:İmran ABDUL SAMAD ikinci

Orta Şehit Uhud Kadir Işık imam Hatip Ortaokulundan: Yusuf WAZAN üçüncü olmuşlardır.

Öğrencilerimizi, öğretmen ve okul yöneticilerimiz ile jüri üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

18-12-201818-12-201818-12-201818-12-201818-12-201818-12-201818-12-201818-12-201818-12-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.