ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖRME ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK BAĞIMSIZ HAREKET KURSU AÇILDI

GÖRME ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK BAĞIMSIZ HAREKET KURSU AÇILDI

Çankırı Valiliği Koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından EDES Programı kapsamında finanse edilen ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Ben Engelsizim Projesi ‘ kapsamında Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünce Görme Engelli bireyler için Bağımsız Hareket Kursu açılmıştır.

15.06.2015-23.06.2015 tarihleri arasında düzenlenen Bağımsız Hareket kurs 32 saat sürecek olup, Kursa görme engelli 7 birey katılmaktadır. Kurs Özel Eğitim Öğretmeni Sibel YILMAZ tarafından verilmektedir

Bağımsız Hareket Kursunun amacı, görme engelli bireylerin toplum ve çevresine uyumunu sağlamak, kendisini tehlikelere karşı koruyabilmelerini öğretmek, evde ve trafikte hareket edebilme kabiliyeti kazandırmak, bulunduğu noktadan gitmek isteği noktaya kolay ve tehlikesiz bir şekilde ulaşımını sağlamak, bastonlu-bastonsuz bina içi ve dışı serbestçe dolaşabilme yeteneğini geliştirmeyi sağlamaktır.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.