ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görme Engelliler İçin Ses Kayıt Stüdyo Açıldı

Görme Engelliler İçin Ses Kayıt Stüdyo Açıldı

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nde görme engelliler için kitap seslendirmesi ve müzik bölümü öğrencileri tarafından ses kaydı yapılabilecek stüdyo açılışı 27 Ekim 2015 Salı günü Sayın Valimiz Vahdettin Özcan tarafından gerçekleştirildi.

Açılışa Sayın Valimizin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Üzeyir Çelik, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen stüdyo hakkında bilgi veren Müdür Yardımcısı Mehtap Meydaneri, “Stüdyo için bir bilgisayar, 4+1 ses sistemi, filtreli mikrofon, filtreli kulaklık, 1 terabayt hard disk ve ses sistemi için klavye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edilmiştir. Bilgisayara QBASE ve SOUND FORGE PRO Programları Avukat Sinan Saltık tarafından temin edilmiştir.

Gören öğrenciler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında sorumluluk alıp stüdyoda seslendirdikleri kitapları dijital ortamda görme engelli öğrenci arkadaşlarının hizmetine sunacaklardır. İlimiz okullarında toplam 17 görme engelli öğrencimiz bulunmaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise “Tüm engellilerimiz için, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bundan sonra da engellilere yönelik çalışmalar Sayın Valimizin takdirleriyle devam edecek” diye konuştu.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan da yaptığı konuşmada, “Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çankırı’da engellilere yönelik önemli projelerimiz gerçekleşti. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek stüdyonun açılışını gerçekleştirdi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.