ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesinde İYİLİĞE DAVET KERMESİ

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesinde İYİLİĞE DAVET KERMESİ

             Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleri  ve Okul Aile Birliği Üyeleri  okulda “yetim kardeş”  projesi  ve Afrika’da “su kuyusu açma”  girişimi için bir yardım kermesi düzenlediler.  Yardım kermesinin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Turgut ÜNAL, okul müdürleri, çeşitli siyasi partilerin temsilcileri ile ilimizdeki STK’ temsilcileri katıldı. Kermese geçmeden önce İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK tarafından okulda düzenlenen tarih sokağının açılışı yapıldı. Daha sonra yardım kermesinin açılışına geçildi. Yardım kermesinden elde edilen gelirin bir kısmı ile İHH tarafından düzenlenen “yetim kardeş” projesine destek verilirken diğer kısmı ile de Afrika’da susuzluk çeken bölgelerde su kuyusu açtırılacak. Yardım kermesi ile ilgili olarak bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel EROĞLU “Dinimizin temel prensiplerinden biri olan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaşatmak ve mazlum kardeşlerimize yardım eli uzatmayı hedefleyen bu iyilik hareketini gerçekleştiren öğretmen, öğrenci ve okul aile birliği üyelerimizi tebrik ediyor, açılışımıza teşrif eden İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Müdür Yardımcımıza, okul idarecilerimize, siyasi parti temsilcilerimize, STK başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İyilik yürüyüşümüzde attığımız bu küçük adımlar inanıyoruz ki mazlum kardeşlerimizin gönüllerinde büyüyecektir” dedi. 

 

13-12-201713-12-201713-12-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.