ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Yemen İçin Hayır Çarşısı Kuruldu

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Yemen İçin  Hayır Çarşısı Kuruldu

Müslüman coğrafyası olan ve iç savaş nedeniyle insani kriz yaşayan Yemen’e yardım etmek amacıyla okulumuz öğrencileri tarafından bir hayır çarşısı düzenlendi. Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi kantininde kurulan hayır çarşısına Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Arif Kırkpınar, Şube müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. İHH Çankırı il temsilciliği de ‘Yemen Yardım Bekliyor’ fotoğraf sergisiyle etkinliğe katkı sağladı.

Yemen’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmamak ve zor günlerden geçen Yemen halkına destek olmak amacıyla düzenlenen hayır çarşısında konuşan Okul Müdürü Mürsel EROĞLU: “Yemen’de savaş, şiddet ve açlıkla mücadele eden kardeşlerimizin yanlarında olabilmek adına Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak biz de oradayız, onların yanındayız. Dinimiz mazlumların yanında olmayı emreder, burada çok önemli bir sosyal sorumluluk çalışması yapılıyor. Bu yardım çarşısı Yemen´e katkı sağlamak, haftalarca boğazından yemek geçmeyen Yemenlilere destek olmak için düzenlendi. Bizler Müslümanlar olarak mazlumların her zaman yardımcısı olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Katılımları ve katkılarıyla bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

 

04-01-201904-01-201904-01-201904-01-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.