ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hoş Geldin Öğretmenim

Hoş Geldin Öğretmenim

Mesleğe yeni başlayan ve il merkezimize atanan 14 öğretmenimizin mesleğe mutlu bir şekilde başlamalarının ve mesleki algı ve motivasyonlarının artırılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ile İl Milli Eğitimi Müdür Yardımcısı Turgut ÜNAL’ın katılımlarıyla 2 günlük seminer yapıldı. Seminerin amacı mesleğe ilk defa atanan aday öğretmenlerimizi ilimizin coğrafi, kültürel ve sosyo-ekonomik genel durumu hakkında bilgilendirmek ve öğretmenlerimizin uyum sürecini hızlandırmaktır.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, öğretmenlere yaptığı konuşmada ‘Öğretmenlik mesleğinin çok önemli, değerli ve özverili bir meslek olduğunu, öğretmenlik mesleğini seçtikleri için kendilerine teşekkür etti. Her zaman sizlerin yanınızdayız, kapımız sizlere hep açık olacak dedi. Cep telefonunu ve iletişim bilgilerini paylaştı ve öğretmenlerimize günün anısına kırmızı gül hediye etti.

Seminerin ilk gününde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz CESUR tarafından ilimizin coğrafi, kültürel ve sosyo-ekonomik genel durumu hakkında bilgilendirme yapıldı ve birlikte Çankırı Kalesi ziyaret edildi.

Seminerin ikinci gününde ise Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN’ın koordinatörlüğünde Çankırı Rehberlik Araştırma Merkezi, Halk Eğitim Merkezi, İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi, Çankırı Lisesi, Güneş İlkokulu ziyaret edildi. Ziyarette okul yöneticileri ve öğretmenler okulları ve öğretmenlik mesleği ile ilgili bilgiler verdiler, anılarını paylaştılar. Çankırı Öğretmenevinde yemek ikramı ile uyum seminerleri tamamlandı.

Seminere katılan aday öğretmenler Çankırı’ya atanmaktan ve kendilerine gösterilen yoğun ilgiden dolayı çok şanslı ve mutlu olduklarını ifade ederek başta Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ettiler.

İlimize yeni atanan öğretmenlerimize hayırlı olsun diyerek, sağlık, esenlik ve başarı dolu bir meslek hayatı yaşamalarını dileriz.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.