ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL GENELİ TEOG YERLEŞTİRME PUAN SONUÇLARI

İL GENELİ TEOG YERLEŞTİRME PUAN SONUÇLARI

Sekizinci sınıf öğrencilerimizin girdiği 2016 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı( TEOG) yerleştirmeye esas puan sonuçları açıklandı.

Sonuçların açıklanması ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından sınav sonuçları değerlendirilerek mevcut verilerin son üç yıllık kıyaslaması yapıldı.

Son üç yılın sonuçlarına göre TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlarının il geneli ortalamaları aşağıdaki gibidir:

2014 yılında 301,88

2015 yılında 308,54

2016 yılında 316,99 olarak gerçekleşmiştir.

Sınav sonuçlarını değerlendiren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, “Öncelikle bu başarıların elde edilmesinde her türlü desteklerini bizlerden esirgemeyen amirlerimize, fedakarca çalışan yönetici ve öğretmenlerimize, göz nurumuz öğrencilerimize, velilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Tüm paydaşlarımızın birlikte hareket ederek ilimiz eğitiminin belirlediğimiz hedeflere ulaşması için sinerji oluşturmaya yönelik ahenkli ve koordineli çalışmalarımız bundan sonra da ivmeli bir şekilde devam edecektir. Okullarımızda uygulanan sosyal, sportif, kültürel ve akademik içerikli projeler ile öğrencilerimize yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının başarının artırılmasında çok önemli bir katkıya sahip olduğu tespit edilmiştir. Bu yöndeki çalışmalar önümüzdeki süreçlerde de daha kapsamlı ve daha verimli bir şekilde devam edecektir.

 

Vatanımıza, Milletimize ve Aziz Şehitlerimize duyduğumuz minnet ve şükran borcumuzu layıkıyla ödeyebilmek için eğitim camiası olarak bundan sonrada azami derecede gayret göstereceğimizin bilinciyle tüm Çankırı halkına teşekkür eder, saygılar sunarım.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.