ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 1. Mangala Turnuvası Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 1. Mangala Turnuvası Düzenlendi

4000 yıllık tarihi geçmişi olan Türk strateji oyunu "Mangala Turnuvası" Atatürk Ortaokulunun koordinatörlüğünde düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde düzenlenen bu turnuva ile hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz bu oyunla tanışmış; hem de mangala oyununu insanların zihinlerinde yeniden tazelenmiştir.

İlimiz merkezinde bulunan tüm resmi ve özel ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile öğretmenlerine açık olan turnuvanın finaline okullarında ilk üç dereceyi elde eden 30 ilkokul, 39 ortaokul, 24 lise öğrencisi ile istekli 54 öğretmen iştirak etmiştir. 93 öğrenci ve 54 öğretmenden oluşan toplam 147 oyuncu 25 hakemin gözetiminde Yunus AVM'de kıyasıya yarışmıştır. Amacın oyunun tanıtımına katkı ve farkındalık oluşturmak olduğu finallere halkımızın da yoğun ilgisi bizleri memnun etmiştir.

Final yarışmalarında kategorilerinde ilk dört dereceyi alan oyunculara Müdürlüğümüz tarafından çeşitli hediyeler verilmiştir. Ayrıca katılan tüm sporcular katılım belgesi; görev yapan hakemlerimiz teşekkür belgesi; turnuvanın tüm aşamalarında gönüllülük esası ile görev yapan tertip komitesi üyeleri: Taner KILIÇ, Nadir KAYAŞ, Burhan KÜTÜK, Hüseyin SÜGÜN  ve Mehmet GÜMÜŞ İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer ÖZTÜRK tarafından plaket ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuvanın gerçekleştirilmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

20-06-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.