ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aile Eğitimleri Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aile Eğitimleri Devam Ediyor

Eğitim öğretim sisteminin vazgeçilmez unsurlarından olan velilerimizin eğitim öğretim süreçlerine daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen bilgilendirme, paylaşım toplantıları ve eğitim seminerleri yapılmaya devam ediyor.

 Okulöncesi eğitimden ortaöğretim seviyesinde öğrencisi bulunan merkez ilçe ve 11 ilçemizdeki tüm velileri kapsayan seminer ve toplantılar çerçevesinde bugüne kadar 15.025 veliye ulaşıldı. Anaokullarda Özbakım Becerileri, Olumlu-Olumsuz Anne-Baba Tutumları, Çocuklarla İletişim, Sosyalleşme, Kişilik; ilkokullarda İnternette Çocukları Bekleyen Tehlikeler, Verimli Ders Çalışma, Dengeli Beslenme; ortaokullarda TEOG Bilgilendirme, Başarılı Aile Rolü, Ergenlik Dönemi; liselerde Etkili İletişim, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi, Ders Çalışma Alışkanlıkları gibi konularda düzenlenen seminerlere velilerin yoğun katılım gösterdiği görüldü.

 2014-2015 öğretim yılında devam edecek olan velilere yönelik seminerlere özel bir önem verdiğini belirten Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, velilerimiz bu seminerlere katılarak çocuklarının eğitim sürecine katkıda bulunma konusunda ne kadar özverili olduklarını göstermişlerdir dedi. Seminerlere gösterdikleri ilgiden dolayı tüm velilere teşekkür eden Sayın YAZICI, bu çalışmalarda görev alan tüm eğitim öğretim personelini de tebrik etti.

           Veli eğitim seminerlerimiz devam edecektir.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.