ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu Toplantısı 7 Temmuz 2015 Salı günü saat 15.00’de gerçekleştirildi.

Valilik Birlik Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Fatih YILMAZ, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil ALTINTAŞ, İl Emniyet Müdürü Cengiz ÖZTÜRK, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza GÜRBÜZ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Milli Eğitim Yöneticileri, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Okul Müdürleri ve öğrenci temsilcileri katıldı.

Sayın Valimizin Vahdettin ÖZCAN’ın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu Toplantısınınhayırlara vesile olması temennisinde bulunması ve katılımcılara teşekkür etmesinin ardından, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI,eğitimin temelde yapı, hedef, süreç ve işlev boyutları söz konusudur. Bu boyutlardan yapı boyutu ile ilgili mevcut yatırımların hızlandırılması ve yeni yatırımların ilimize kazandırılması için her düzeyde çalışmalar yapılmıştır ve yapılmaktadır. Yine bu kapsamda öğretmen ihtiyacının giderilmesi için ilimizin ve okullarımızın tanıtımları, öğretmenlerimizin motivasyonlarının arttırılması ve ilimizin cazip bir istihdam alanı haline getirilmesine gayret edilmektedir.

Eğitimde hedeflere ulaşmak maksadıyla projeler yapılmış, gelişim ve performans değerlendirme süreçleri başlatılmıştır. Bu bağlantıda ölçme-değerlendirme sistemi ile ilgili dokümanlar hazırlanmıştır. Öğretmen performansı değerlendirme sistemi yürürlüğü konulmuş ve okul yöneticilerimiz bu kriterlere göre birinci ve ikinci dönemlerde öğretmenlerimizi ders ortamında izlemişler ve sonuç raporlarını hazırlamışlardır.

Stratejik olarak ilimizde yapılaşma ve nüfus yoğunluğu da dikkate alınarak yapılan çalışmalar kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi yanındaki 10 bin metrekarelik arsa ile Şeker Pancarı arsasına 24’er derslikli iki okulun yapımı kesinleşmiştir. Daha önce üniversitemiz tarafından kullanılan iki binamız boşaltılmış, onarımları yapılarak temel eğitim binası için kullanıma hazır hale getirilmiştir.

RAM çalışmaları kapsamında Veli Eğitim Seminerleri, aile ziyaretleri, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik konferanslar yapılmıştır. Ayrıca çocuklarımızın toplumla uyumlu yaşamaları, değerlerimizi içselleştirmeleri,  milli ve manevi şuura sahip olmaları için sosyal faaliyetler arttırılmış, kültürel ve sportif faaliyetlerin artırılması için gerekli gayret sarf edilmektedir.

Süreçlerin izlenmesi, “planla, uygula, kontrol et ve önlem al” prensibi çerçevesinde ve anlayışında çalışmalarımız devam etmektedir.

Çalışmalarımız da bizlere destek olan başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Basınımıza, tüm eğitim çalışanlarına ve Çankırı halkına teşekkür eder, saygılar sunarım dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’nın konuşmasında sonra, Şube Müdürü Mustafa ŞAHİN ilimizin eğitim ve öğretiminin genel durumu hakkında, Şube Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ de eğitim ve öğretim alanında yapılan yatırımları hakkında ayrıntılı birer sunum gerçekleştirdiler.

            Daha sonra katılımcılar söz alarak eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve bu karşılaşılan sorunlara çözüm önerilerinde bulunulmasıyla toplantı sona erdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.