ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Tüney Köyü’nde Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Tüney Köyü’nde Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Şube Müdürü Bayram CAN, Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, Tüney Şehit Mehmet Demir Ortaokulu Müdürü Erkan KAYTEZ ile birlikte Tüney Köyü’nde 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara’da Genelkurmay Başkanlığının önünde tankların geçişini önlemek amacı ile tankların önüne yatan ve burada hain darbeci askerlerin kurşunuyla şehit olan Yusuf Çelik’in annesi Hatice ÇELİK ve babası Hilmi ÇELİK’i ziyaret etti.  Şehit ailesine başsağlığı dileyen heyet, şehit ailesinin 15 Temmuz hain darbe girişiminde oğlunun şehit olduğu anda yaşadıklarını anlatması ile duygusal anlar yaşadı. Şehidimizin ailesi ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiler. Ziyaretin ardından heyet hep birlikte şehidin kabristanını ziyaret ederek dua ettiler. Şehidimizin eşi ve 3 çocuğu Ankara’da ikamet etmektedir. Şehidimizin adı ilimizdeki Rehberlik ve Araştırma Merkezine verilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ve beraberindeki heyet daha sonra Tüney Köyünde yaşayan ve 1995 yılında Şehit olan Şehit Mehmet DEMİR’in ailesini ziyaret etti. Şehidin anne ve babası evinde ziyaret edilerek başsağlığı dilendi. Ailenin tek erkek çocuğu olan Şehit Mehmet Demirin adı Tüney Köyündeki okulda yaşatılmaktadır. Şehidin babası Mustafa DEMİR ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu belirterek teşekkür etti. Okunan duaların ardından ziyaret sona erdi.

Her iki ziyarette de İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Şehitliğin çok yüce bir makam olduğunu, bugün yaşadığımız güven ve huzur ortamını şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu, devletimizin her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olduğunu ifade ederek, kendisinin iletişim bilgilerini ailelerle paylaştı ve her zaman,  her türlü konuda rahatlıkla kendisine ulaşabileceklerini, tüm şehit ailelerimizin taleplerini emir telakki ederek gereken her türlü desteği vereceklerini ifade ederek, tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükran duygularını ifade etti.

 

14-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-201714-07-2017

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.