ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI´dan YGS Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI´dan YGS Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Sevgili Öğrenciler;

Hayatınızın her döneminde sınavlar olacaktır. Bu sınav da onlardan birisi olacaktır. Sınava birkaç gün kala zihinsel ve bedensel olarak dinlenmenizi, beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmenizi, sınava giriş için gerekli evrakları (Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı) hazırlamanızı, mümkünse sınav gireceğiniz okulu önceden görmenizi önemle tavsiye ederim. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olacağınıza yürekten inanıyor ve gönlünüzden geçen üniversitelerde eğitiminize devam etmenizi canı gönülden istiyorum.  

Değerli Veliler;

Geleceğimizin teminatı ve ülkemizin zenginliği olan sevgili öğrencilerimizin başarılı olmalarında en büyük pay sizlerindir. Unutmayın ki sınavlar kişiliği değil bilgiyi ölçer. Öğrencilerimizin heyecanlı olduğu bu süreçte onların yanında olmanız, onlara destek olmanız çok önemlidir. Çocuklarınızla ilgili her türlü konuda okullarındaki öğretmenlerinden ve rehberlik servisinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ve ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize tekrar başarılar diliyorum.

 

Bu sınavın, başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.