ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli veliler; oldukça yoğun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının sonuna daha geldik. Tüm eğitimciler olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde yıl boyunca öğrencilerimize, başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın, güzel ülkemizi yarınlara taşıyacak sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olmaları için üzerimize düşen görevi layıkı ile yapmaya özen gösterdik.

Bu süreçte emeği geçen Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan tüm arkadaşlar ile 131 okul müdürü, 19 müdür başyardımcısı ve 162 müdür yardımcısı olmak üzere toplamda 312 idarecimize ve 1781 öğretmenimize, memurlarımıza, yardımcı hizmetlilerimize ve diğer çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

2014-2015 eğitim-öğretim yılının sonu itibariyle okul öncesinde 2.494, ilkokulda 8.851, ortaokulda 8.662 ve lisede 8.568 öğrencimiz olmak üzere toplamda 28.575 öğrencimiz karne alacaktır.

Kıymetli anne-babalar;

Karnelerdeki yüksek notlar çocukların akademik başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmaları için yeterli olmayabilir. Çocukları sadece notlarına göre değil genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar çocuğunuz kadar, sizler için de bir değerlendirme yapma imkânı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Sevgili Öğrenciler;

Geleceğimizin teminatı olan ve Cumhuriyetimizin 100. yılına damga vuracak olan sizlerin, önce kendiniz sonra aileniz ve ülkemiz adına sorumluluklarınız vardır. Karnedeki sonuçlarınızı tüm eğitim hayatınızı niteleyecek şekilde yorumlamayınız. Bugün başarılıysanız ve karne notlarınız yüksekse, bu sonraki dönemleri ihmal etmeniz, zamanınızı boşa geçirebileceğiniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız. Bugün notlarınız düşük olsa da bundan sonra sergileyeceğiniz planlı ve istekli çalışma sizi daha iyi noktalara götürecektir. Hayatta mutlaka başarılar kadar başarısızlıklar da yaşayacaksınız. Başarısızlıkları bir son değil bir başlangıç olarak kabul edin. Başarısızlıklardan ve hatalardan ders alın. Tatil dönemini çok daha güzel ve verimli geçireceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum.

Değerli meslektaşlarım;

Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile çok hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyifli olacaktır.

           Bu vesileyle; her türlü destekleri ile motivasyonumuzu artıran Sayın Valimize, gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim camiasına, sivil toplum örgütlerine, velilerimize ve emeği geçen herkese verdikleri desteklerden dolayı tekrar teşekkür eder, öğrencilerimize sağlıklı ve mutlu tatiller dilerim.

 

Yusuf YAZICI

 

                                                             Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.