ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci dönemini huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 20 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 6 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

İlimiz genelinde bulunan 163 okulda, toplam 1988 öğretmen ile eğitim gören 2576 okulöncesi, 7880 ilkokul, 9328 ortaokul, 8238 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere, toplam 28.022 öğrencimiz karne alacaktır. Öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız.

Sevgili Öğrenciler,

Eğitim hayatınızda bir yarıyılı daha tamamlayarak karnelerinizi 20 Ocak 2017 Cuma günü alacaksınız. Karnelerinizdeki notlarınız tüm eğitim hayatınızı yansıtmaz, sadece bir dönemin sonuçlarını içerir. Tatil döneminde zayıf yönlerinizi geliştirebileceğiniz, kendinizi tanıma imkânı bulabileceğiniz ve duygusal zekânızın gelişmesine katkı sağlayabilecek sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanızı sizlere özellikle tavsiye ediyorum. Ayrıca, bu süreçte imkânlar dâhilinde kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetler içerisinde yer almanız da son derece önemlidir.

Saygıdeğer veliler;

Her çocuk farklı gelişim özelliklerine sahiptir ama aynı zamanda her çocuk aynı derecede değerlidir. Çocuğunuzun eve getireceği karnesi, ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olamayabilir. Bu nedenle, karnelerini değerlendirirken sadece sonuca odaklanmak yerine çocuğunuzun özelliklerini, ihtiyaçlarını belirlemeye çalışmanız, sizlerin de bu sürecin muhasebesini yapmanız, çocuğunuzun bundan sonraki okul hayatı ve gelecekteki başarısı açısından çok daha uygun olacaktır.

Çocuklarınızın, tatil döneminde akademik zekâlarının gelişimi kadar duygusal zekâlarının gelişimine de destek olabilecek, hem de yorgunluk ve streslerini üzerlerinden atmalarına yardımcı olacak sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif aktivitelere katılarak eğlenerek dinlenmelerini sağlayabilirsiniz. Hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yetenekli ve ilgili olduğu kitap okuma, tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmesi, sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişimi açısından önemlidir. Bu konuda sizlerin çabası ve onlar için model olmanız da son derece yararlı olacaktır.

Kıymetli Öğretmenler;

Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilincinde olarak göstermiş olduğunuz gayret ve özveriyle ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaktasınız. Yarıyıl tatilinde gerek mesleki gerekse kişisel gelişiminize de katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile şehitlerimiz, gazilerimiz ve milletimize duyduğumuz minnet borcu ve Türkiye sevdamızın gereği olarak, ülkemizin esenliği ve refahı için yaptığınız özverili çalışmalarınız ve yoğun gayretinizden dolayı sizlere, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen yöneticilerimize, velilerimize çok teşekkür eder;  eğitime emek veren tüm personelimize ve öğrencilerimize mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmeleri dileğiyle saygılar sunarım.

                                                                                                         

 

                                                                                                   Yusuf YAZICI                                   

                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.