ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin katıldığı ‘Değerlendirme Toplantısı’ 04.02.2015 Çarşamba Günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI başkanlığında yapıldı.

2013 ve 2014 yıllarında yapılan ortak sınav sonuçları, 2013 ve 2014 yılları Yüksek Öğretime Geçiş sınav sonuçları ilçe bazlı olarak değerlendirilirken, sınav analizleri ve istatistikleri üzerinde çalışıldı.  Tüm ilçelerimizde sınavlara yönelik yapılan çalışmalar ve sınav başarılarının artırılmasına yönelik yenilikçi yaklaşımlar üzerinde duruldu. Akademik başarılar üzerinde yapılan değerlendirmelerin yanı sıra eğitim-öğretim ortamlarının kalitesini artırmaya yönelik farkındalık oluşturan faaliyetlere yönelik görüşmelerle birlikte 1. yarıyılın ilimiz açısından genel bir değerlendirmesi yapıldı.

Eğitimin önemli paydaşlarından olan velilerle yapılacak işbirliği topaltının önemli gündem maddelerinden birini oluşturmuştur. Okul-aile işbirliğine yönelik ilçelerimizde yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinin ardından ölçme ve değerlendirme sorunları üzerinde duruldu. Öğrencilerin akademik başarıları ve sınav performanslarının ölçülmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve alternatif ölçme yöntemleri hakkında bilgilendirme yapıldı.  

        İlçelerimiz açısından mevcut durumun değerlendirilmesi noktasında çok verimli geçen toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI ilimizde eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili beklentilerini dile getirerek İlçe Milli Eğitim Müdürlerine 2. yarıyılda yapacakları çalışmalarda başarılar diledi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.