ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında yapılan toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 11 İlçemizde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıda 2016/4 no’lu Başbakanlık genelgesi, aday Öğretmenlerin yetiştirilme süreci, personel görevlendirilmesi, destekleme ve yetiştirme kursları, halk eğitim merkezi kursları, FATİH projesi ve EBA’nın tanıtımı, öğrenci devam devamsızlık çalışmaları, yatırım ve onarımlar, taşımalı eğitim planlamaları, seviye belirleme sınavları ve sonuçların değerlendirilmesi, 2015 YGS ve LYS verilerinin değerlendirilmesi, ölçme değerlendirme konularında değerlendirmeler yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI “İlimiz genelinde eğitim-öğretim faaliyetlerinde verimliliğin arttırılmasına yönelik çalışmalara önem verilmesi ve merkezi sınavlarda başarımızı arttıracak çalışmaların arttırılması hususunda gerekil hassasiyetin en üst düzeyde gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, her kurumun kısa ve uzun vadeli gelişim planı hazırlamasını, tüm süreçlerin bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından takip edilmesi gerektiğini vurgulayarak, sınavlara hazırlık süreçleri ile ilgili olarak okullarda yapılan süreçlerin daha sıklıkla izleneceğini, çalışmaların inceleneceğini, raporlaştırılıp gerekli her türlü tedbirin alınacağını belirtti ve katılımcılara başarılar diledi. 

 

 11-03-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.