ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ İLE DERS YILI BAŞI TOPLANTISI YAPILDI

İLİMİZ OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ İLE DERS YILI BAŞI TOPLANTISI YAPILDI

16 Eylül 2015 tarihinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürümüz, Maarif Müfettişleri Başkanı,  Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, il merkezinde görev yapan okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile toplantı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI’nın başkanlık ettiği toplantıda gündem maddeleri doğrultusunda; Ar-Ge Birimi öğretmenlerinden Zehra KAVAK’ın yaptığı sunum ile ilimizde 2015 yılı LYS sınav sonuçları ve 2015 TEOG sınav sonuçları değerlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri kendi şubeleri ile ilgili dönem başı itibariyle bilgi ve paylaşımda bulundular.  Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI “Bu eğitim öğretim yılında özellikle okullarımızda açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarının verimli olabilmesi için tüm kadro olarak her türlü imkanın seferber edileceğini, çalışmalarının titizlikle yapılması gerektiğini söyledi.

2015 TEOG sınavında bir önceki yıla göre başarımızda ciddi bir artış olduğunu, LYS yerleştirmelerinde ise geçen yıla oranla sayısal bazda bir artışın söz konusu olduğunu belirterek yakaladığımız bu başarı ivmesini arttırarak devam etmeliyiz. Okullarımızda rehberlik faaliyetlerinde özellikle şube rehber öğretmenlerimizin öğrenci tanılama ve yönlendirme çalışmalarını özenle yapmaları, Rehberlik servislerinin daha etkili ve verimli çalışması gerektiğini belirtti.

Yeni öğretim yılının ülkemize, ilimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.