ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDEKİ YABANCI UYRUKLU(GÖÇMEN) ÇOCUKLARIN OKULLAŞMASINA DEVAM EDİLİYOR

İLİMİZDEKİ YABANCI UYRUKLU(GÖÇMEN) ÇOCUKLARIN OKULLAŞMASINA DEVAM EDİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2010/48 sayılı Genelgeleri kapsamında İlimizde bulunan yabancı uyruklu çocuklar okullarımıza kazandırılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon marifetiyle çeşitli tarihlerde okullaşan öğrencilerimize ilaveten 12 Ekim Pazartesi günü 39 öğrenci, 15 Ekim Perşembe günü ise 40 öğrenci ilimiz genelindeki çeşitli okullara yerleştirilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet ÖNER ve Şube Müdürü Mustafa ŞAHİN, 15 Ekim Perşembe günü Rehberlik Araştırma Merkezinde yabancı öğrencilerin sınıflarını belirlemek için yapılan mülakatı yerinde inceledi. Komisyon üyelerinden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI; “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ilimiz genelinde 218 yabancı uyruklu öğrencimiz çeşitli okullarımızda eğitim ve öğretimlerine devam etmişlerdir. Bu sene Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN’ın destekleriyle bu sayının artırılması, yabancı uyruklu öğrencilerin okullar dışında kalmaması ve okullaşmalarının sağlanması için Vali Yardımcımız Sayın Fatih YILMAZ başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Göç İdaresi Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yapılmış, okullaşmayan çocukların aileleri ile irtibat kurulmuş ve çocuklarımız okullarına kavuşmuştur. Şu an itibariyle ilimiz genelinde 335 yabancı uyruklu öğrencimiz çeşitli okullarımızda eğitim ve öğretime devam etmektedirler. Bu sayının daha da artması için çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi. Yabancı uyruklu çocukların okullarımıza kazandırılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten YAZICI, bu çocukların okullara kazandırılmasındaki takdir ve desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN’a, projenin yürütülmesindeki katkı ve desteklerinden dolayı Vali Yardımcımız Sayın Fatih YILMAZ’a, Göç İdaresi Müdürümüz Ahmet ÖNER’e, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ŞAHİN ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.