ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDEN 34 OKULUN TUBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ

İLİMİZDEN 34 OKULUN TUBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu iş birliği ile hazırlanan “ TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına başvuru süreci sona erdi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına 2015 yılında ilimiz genelindeki 13 okulumuz tarafından hazırlanan 332 proje ile katılmış, 2016 yılında ise ilimiz genelindeki 34 okulumuz tarafından hazırlanan 936 projenin başvurusu kabul edilmiştir. Her bir okulumuz 5.000 TL’lik destek alacak olup, toplamda 170.000 TL okullarımıza aktarılacak ve projelerin hazırlanmasında kullanılacaktır. Başvuru sayınının her geçen yıl artması Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizi gururlandırmaktadır.

Projelerin hazırlanmasında emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim.

 

                                                                                                              Yusuf YAZICI

                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.