ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP LİSESİ’NDE ÇİZGİLERLE HADİS SERGİSİ AÇILDI

İMAM HATİP LİSESİ’NDE ÇİZGİLERLE HADİS SERGİSİ AÇILDI

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Çevre Kültür Derneği ve İlim Yayma Cemiyeti ile ortaklaşa düzenlenen “Hadis Haftası ve Hadis Etkinlikleri” çerçevesinde “Çizgilerle Hadisler” sergisinin açılışı yapıldı.

Etkinlik çerçevesinde bütün okul kısa hadisi şeriflerden oluşan döner kartlarla donatıldı. Bütün öğrencilere çeşitli hadislerin yazılı olduğu kitap ayraçları dağıtılarak hadis okuma halkaları oluşturuldu. Bir hafta boyunca devam edecek “Çizgilerle Hadis Resim Sergisi”nin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI tarafından yapıldı. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüzün yanı sıra şube müdürleri, Çevre Kültür Derneği yöneticileri, İlim Yayma Cemiyeti ile Ensar Vakfı’nın temsilcileri, Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu yöneticisi ve İmam Hatip Ortaokulu müdürleri katıldı.

Okul Müdürü Mürsel EROĞLU “Öğrencilerimizin mesleki alanda gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile bu tür kültürel faaliyetler artarak devam edecektir.” dedi. Etkinliklerin ve resim sergisinin açılışında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ise “Bu etkinlikte ve resim sergisinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, hadislerde yazılı olan mesajların hayatımızda birer rehber olmasını temenni ederim.” dedi. Öğrencilerin yazdığı Hadis-i Şeriflerin okunmasının ardından sergi gezildi. Öğrencilere ikramlar takdim edilerek etkinlik sonlandırıldı.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.