ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu gereğince Mart 2015 de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi (İSGB) kurulmuş, İl Merkezi ve 11 İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde İş Sağlığı Güvenliği çalışmaları başlamıştır. 6331 sayılı Kanun gereğince çalışan eğitimleri, Acil Durum Planları, Acil Durum Ekip Eğitimleri ve Risk Analizleri yapılmaktadır. Böylece Riskler belirlenip önlem alınmakta proaktif okullar oluşmaktadır. Okullarda yaşanabilecek yangın, deprem gibi afetlere müdahale için acil durum ekiplerimizin eğitimleri 31 Ekim 2016 tarihinde Yangın Formatörü Feyzihan ALYAVUZ tarafından verilmeye başlanmıştır.

Orta ve Yapraklıda çalışmakta olan daimi işçilerimiz için 8 er saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri ve merkez okul yöneticileri için risk analizi eğitimleri İl Koordinatörü Feyzihan ALYAVUZ tarafından verilmiştir.

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarımızın müdürlerine İlçe Milli eğitim Müdürlüklerinde risk analizi eğitimleri başlamış olup kasım ay sonuna kadar eğitimler ve okul denetimleri devam edecektir.

Kalp krizi geçirme yaşının ilkokula kadar düşmesi acil müdahale edebilen öğretmenlerin artması ihtiyacını da doğurmuştur. Bu nedenle öğretmenlerimize yönelik İlkyardım Eğitimlerimiz Müdürlüğümüze bağlı İlkyardım Eğitim Merkezinde Ocak 2017 de başlayacaktır.

 

 

 10-11-201610-11-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.