ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İslam’ın Engellilere Bakışı Konferansı Düzenlendi

İslam’ın Engellilere Bakışı Konferansı Düzenlendi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Müftülüğü’nün Mevlit Kandili ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile organize ettiği İslam’ın Engellilere Bakışı konulu konferans Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde yapıldı.

 

Konferans Cemalledin Ferruh Kuran Kursu Yöneticisi Osman USLU hocanın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Çankırı Müftü vekili Hasan LİMON tarafından İslam’ın Engellilere Bakışı konulu sunum yapıldı. Müftü vekili Hasan LİMON yaptığı konuşmada peygamber efendimizin yaşantısından örneklerle ve Kuranı Kerim ayetleri ile İslam dininin engellilere yaklaşımı konusunda katılımcılara bilgi verdi. Engelli sahabelerin yaşantılarından da örnekler sunan Müftü vekili Hasan LİMON, hayatın bir sınav yeri olduğunu bu sınavın bazıları için zenginlikle bazıları için sevdiği birinin kaybı ile bazıları için de vücudunun bir uzvunun kaybı ile olabileceğini belirtti. Bu süreçte sabır ve şükrün çok önemli olduğunu ve engelli birey ve aileleri açısından bu yaşantıların sonucunda da mükâfat olacağını ifade etti.

 

Müftülük vaizi Hüseyin YAZICI’nın duası ile birlikte konferans sona erdi. Konferans sonunda engelli birey ve aileleri konferansın son derece yararlı olduğunu ifade ederek konferansın hazırlanması ve sunumunda emeği geçen Müftülük ve Milli Eğitim personellerine teşekkür ettiler.

30-11-201730-11-201730-11-201730-11-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.