ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSMET İNÖNÜ ORTAOKULU "2015 TÜBİTAK BİLİM FUARI" ACILDI

İSMET İNÖNÜ ORTAOKULU

          İsmet İnönü Ortaokulu "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" Milli Eğitim Bakanlığı İç denetçisi Adem YAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI,  İl Milli Eğimi Müdür Yardımcısı Turgut ÜNAL, Şube Müdürleri  Mustafa Şahin,Oğuz CESUR, Bayram CAN  Okul Aile Birliği Başkanı Asuman DEMİRDÖĞEN, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla 21-22 Mayıs 2015 saat 10.30’da açıldı.

          Açılış konuşmasını yapa Okul Müdürü Selahattin KAYA; İsmet İnönü Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarına ilk defa katıldığını, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla çok özgün projelerin ortaya çıktığını ifade etti.Bu tür projelerin öğrencilerin ufkunu genişlettiğini,bilime olan meraklarının arttığını,özgüvenlerinin arttığını ifade etti.İleriki yıllarda bu tür faaliyetlere ilginin ve katılımın daha fazla olacağını söyledi.Bu yılki fuarda 1 proje yürütücüsü, 22 öğretmen, 92 öğrencinin görev aldığı ve toplamda 32 projenin sergilendiğini söyledi. İsmet İnönü Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarının 22 Mayıs 2015 saat 16.00’a kadar açık kalacağını söyleyerek tüm katılımcılara, projelerde emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI öğrencilerde araştırma ve bilimsel farkındalık oluşturma adına yapılan bu çeşit çalışmaların gerekliliği ve önemine değinerek ilimiz genelinde 332 projenin 13 okulumuzda sergileneceğini ve projeleri hazırlayan okullarımıza TÜBİTAK tarafından 5.00,00 TL’lik nakdi yardım yapıldığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

        Sayın Adem YAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü sayın Yusuf YAZICI    projelerle ilgili öğretmen ve öğrencilerden bilgi alarak incelemelerde bulundu. Projelerde  görev alan tüm öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak  emeği geçen tüm  personele teşekkür etti.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.