ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSMET İNÖNÜ ORTAOKULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

İSMET İNÖNÜ ORTAOKULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

İsmet İnönü Ortaokulu öğrencilerinin resim öğretmenleri Ayşegül AYDIN ve Ulaş URLUDAĞ   rehberliğinde hazırladığı resim sergisinin açılışını  İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI  öğrenciler ve konuklar ile birlikte yaptı.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI  Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk: " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur. "sözüyle sanatın milletler için ne denli önemli olduğunu vurgulamıştır. İnsanların duygularını, düşüncelerini ve olayları beceri ve düş gücü kurarak ifade etme araçlarından biri olan Görsel Sanatlar , ortaya çıkan sanat eserleri bir kültürün yaşayan en önemli varlıklarıdır. Daha güçlü ve sağlam bir toplum olabilmemiz için, öğrencilerimizin Sanat etkinliklerinde yer almaları önemlidir. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diyerek serginin açılışını öğrenciler  veliler ve ziyaretçilerle  birlikte yaptı.

                Öğrenci eserlerini beğeni ile inceleyen YAZICI resimleri yapan öğrencilerden  resimlerin yapılış tekniği  ve özellikleri hakkında bilgiler aldı.Yunus alış veriş merkezi  giriş holünde açılan sergi kalabalık ziyaretçi topluluğu tarafından gezildi. Eserler sergiye gelenler tarafından beğeni topladı.

              Okul Müdürü Salahattin KAYA 2014-2015 Eğitim-öğretim yılının  öğrenciler için yoğun geçtiğini öğrencilerimizin bir yıl boyunca eğitim çalışmalarının yanı sıra  sanatsal ,spor ve müzik faaliyetlerinde bulunduklarını ve bu emek vererek hazırlamış oldukları faaliyetleri sergilemenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. Okul Müdürü her sanat sanatkarını anlatır, her sanat eseri yaşanmış heyecanın duygusal karşılığıdır. Sergideki sanat eserleri de öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini anlatmaktadır. Bir düşünürün  dediği gibi güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından zevk alır, diyerek sanattaki düşüncelerin güzelliğini anlatır dedi güzelliklerini  yansıtan öğrencilerimizi tebrik etti, daha nice güzel eserler vermelerini temenni ederek katılımından dolayı  bize desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI’ ya, değerli yöneticilerimize teşekkür ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

 

 


İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.