ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı´nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Programı Gerçekleştirildi

İstiklal Marşı´nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Programı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen İstiklal Marşı´nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Programı 12 Mart 2015 Perşembe günü gerçekleştirildi. 

Saygı duruşunda bulunulup Çankırı Belediyesi İşaret Dili Kursu Öğrencileri eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet YOLCU yaptı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet ÇELİKER tarafından “Mehmet Akif ERSOY” konulu sunumun gerçekleştirilmesinin ardından, ilimiz genelinde Müdürlüğümüzce düzenlenen “İstiklal” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren Şehit Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Habibe ÜNAL, Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı ve Anadolu Lisesi’nden Gamze KAYABAŞI, Süleyman Demirel Fen Lisesi’nden Sıla TÜRKER ve Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nden Şamil TATAR’a ödülleri Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN tarafından verildi. 

Daha sonra okul öğrencileri tarafından hazırlanan “Akif İçin Ne Dediler” isimli röportaj ile “Mehmet Akif” isimli sunum gerçekleştirilerek, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Savaşı yıllarında Çankırı Ulu Camii’nde yaptığı konuşması ve Bülbül isimli şiiri seslendirildi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Samet KAYABAŞI ve İsmet İnönü Ortaokulu öğrencisi Recep YENİKÖSE tarafından İstiklal Marşımızın on kıtası okunarak program sona erdi.

              Programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.