ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karatekin İlkokulu Öğrencisi Sercan’ın Engelliler Günü Kutlandı

Karatekin İlkokulu Öğrencisi Sercan’ın Engelliler Günü Kutlandı

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Karatekin İlkokulu Okul Aile Birliği farklı bir etkinliğe imza attı.

Okul Aile Birliği Başkanı Ceyhun GÜLMEZ, yönetim kurulu üyeleri öğrencimizin annesi ve sınıf öğretmeni Emine KARAHASAN,  4/C sınıfı öğrencisi Selçuk ÖZGEN´ in “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutlayarak pasta kestiler. Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI´ nın da katıldığı etkinlikte kendisinin de bir engelli olduğunu dile getiren Okul Aile Birliği Başkanı Ceyhun GÜLMEZ, “4/C sınıfı öğrencilerimizden Selçuk ÖZGEN´ in 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nü kutlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bizlere bu konuda yardımcı olanlara teşekkür ederim." dedi.

Engellilik bir engel olmamalı diyen Okul Müdürü Duran KABALAKOĞLU, "Birbirimizden bir farkımız yok. Engelleri kaldırırsak engelli vatandaşlarımız sosyal hayatta daha başarılı olur." dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm çocuklarımızın eğitimi konusunda özverili bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, "Bu güzel etkinlikte bulunmaktan dolayı son derece mutluyum. Böyle güzel bir organizasyonu yapanları da tebrik ediyorum" dedi. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ve  hayatımızın bir parçasıdır diyen YAZICI, "Bir insanın engelli olması; onun çalışması ve başarılı olmasına engel olmamalı. Milli Eğitim camiası olarak bizler üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Engelli çocuklarımızın eğitimi ve başarılı olması yönünde gayret gösteriyoruz. Çünkü fırsat ve imkân verildiği zaman, destek olunduğu zaman engelli vatandaşlarımızda sayısız başarıya imza atabilir. Nitekim bunun sayısız örneğini de görüyoruz. Engelli çocuklarımızı eğer sosyal ve kültürel çalışmaların içine sokabilirsek, onların yeteneklerini ortaya çıkarmış oluruz. Bu da onların hayata bakışı ve yaşam sevincini kat ve kat artıracaktır. " dedi. Devletimizin her kademesinde engellilere yönelik çok güzel çalışmalar yapıldığını vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından Selçuk Özgen, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ile birlikte engelli öğrencimiz adına hazırlanan pastayı kestiler. 

 

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.