ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATEKİN ORTAOKULU “TÜRKÜ TÜRKÜ TÜRKİYEM” PROJESİ

KARATEKİN ORTAOKULU “TÜRKÜ TÜRKÜ TÜRKİYEM” PROJESİ

Anadolu insanının hayata bakış açısını anlatan türkülerimizi öğrenciler tarafından hatırlamasını sağlamak, türküleri sevdirmek ve türkülerin ortaya çıkış hikayelerini anlatmak amacıyla Muğla’nın Yatağan ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu koordinatörlüğünde 81 ili kapsayacak şekilde hazırlanan “Türkü Türkü Türkiyem” e-twining projesi 20 Şubat 2017 tarihinde başlatılmıştır. İlimizde bu projeyi yürüten Karatekin Ortaokulu Okul Müdürü Mahmut Şerafettin KARAAHMETOĞLU, Türkçe Öğretmeni Nezahat SADE ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Emel ŞAHİN ile Karatekin Ortaokulu öğrencileri Emine KAYMAZ ve Doğukan BİLGİN bu projeyi tanıtmak üzere Çankırı Milli Eğitim Müdürü Yusuf  YAZICI’yı makamında ziyaret ettiler.

“Türkü Türkü Türkiyem” projesi kapsamında hazırlanan proje afişi, kitap ayraçları, cd’ler, şiir dinletisi ve çeşitli materyaller Çankırı Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’ya tanıtılmıştır. 31 Mayıs 2017 tarihinde Muğla Yatağan’da düzenlenecek stantta bu materyaller sergilenerek ilimiz türküleri, doğal ve tarihi yerleri tanıtılacaktır. Bu ziyarette Karatekin Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri sergi öncesi Yusuf YAZICI’dan görüş ve önerilerini almışlardır.

Anlamlı ziyaretinden dolayı okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

 

25-05-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.