ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAPLARIM OKUNSUN PROJESİ TAMAMLANDI

KİTAPLARIM OKUNSUN PROJESİ TAMAMLANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırılmasına ve okuma alışkanlığı kazanan öğrencilerimizin düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, sentez yapabilen, tartışabilen, kültürlü, millî ve manevî değerlere sahip, yüksek karakterli ve akademik başarısı yüksek bireyler olarak yetiştirilmesine büyük önem vermektedir. Bu amaçlara ulaşmak için 2014-2015 öğretim yılı ikinci döneminde ilimizde “Kitaplarım Okunsun Projesi” uygulanmıştır.

Proje kapsamında ilimiz genelinde okullarımızın yaptıkları kitap bağışı kampanyası ile kitaplıklarda duran okunmuş kitapları işlevsel hale getirmek, kitap paylaşımı ile öğrencilerde paylaşım duygusunu geliştirmek, okullarımızın ve pansiyonlarımızın kütüphanelerine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Bu kapsamda il genelinde 24.800 adet kitap okullarımıza bağışlanmıştır. Okullarımızdan kitap sayısı ile öğrenci sayısı oranlanarak yapılan  değerlendirmede Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi 1535 adet kitap bağışı ile en çok kitap bağışı yapan okulumuz olmuştur.

Proje kapsamında yapılan bir diğer çalışma ise öğrencilerimiz ve velilerimizle yapılan kitap okuma etkinlikleri olmuştur. Okullarımızın yaptıkları çalışmalarda velileriz ile öğrencilerimizle kitap okuma etkinlikleri yapmışlardır. İlimiz genelinde okullarımızda 425 etkinlik düzenlenmiş olup bu etkinliklere 2486 velimiz katılmıştır. Veli etkinliklerinde 689 veli katılımı ile en çok katılım sağlayan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu olmuştur.

Kitaplarım Okunsun Projesi kapsamında yapılan tüm çalışmalarda emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.