ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitaplarım Okunsun Projesi

Kitaplarım Okunsun Projesi

Öğrencilerimize ve velilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak; bu yolla öğrencilerimizin, analitik düşünebilen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapan, sentez yapan, sorgulayan, tartışan, olay ve olgulara tek noktadan değil, çeşitli bakış açılarıyla bakan, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, millî ve manevî değerlere sahip, yüksek karakterli ve akademik başarısı yüksek bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamak ve Kitap paylaşımı ile öğrencilerde paylaşım duygusunu geliştirmek, kütüphanelerde duran okunmuş kitapları işlevsel hale getirmek amacı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz okullarımızda “KİTAPLARIM OKUNSUN” projesi uygulamaya konulmuştur.

Proje kapsamında; kitap toplama kampanyası yapılacaktır. Kampanyada öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz kitaplıklarında okudukları kitapları okul kütüphanelerine bağışlayacaklar. Bağış kampanyasına sivil toplum kuruluşları ile hayırsever vatandaşlarımız da katılabilmektedirler.

 

Projenin bir diğer boyutunda ise Belediyemizin de katkılarıyla düzenlenmiş olan Z Kütüphanelerin ve okul kütüphanelerinin kullanımını arttırmak ve bu konuda velilerimizle işbirliği yapmak amacıyla  “Kütüphanemi Ailemle Paylaşıyorum” sloganı ile İlkokullarımızda ve Ortaokullarımızda velilerimizin de katılımıyla etkinlikler düzenlenecektir. Uygulamalar sonunda İlde yapılan değerlendirmelerde ödüllendirmeler yapılacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.