ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise ve Üniversite Tercihleri Temmuz Ayında Yapılacak!

Lise ve Üniversite Tercihleri Temmuz Ayında Yapılacak!

2017 Ortak Sınavlar için Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) ve okulların yüzdelik dilimi ile kontenjanları 30 Haziran 2017 tarihinde ilan edilecek. Yerleştirme İşlemleri İçin tercihlerin alınması ise 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kılavuz MEB internet sitesinde yayınlanmıştır. İlimizde öğrenci ve velilerimiz için ortaokullarımızda ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Tercih Danışmanlığı komisyonları kurulmuştur.

2017-ÖSYS tercih işlemleri ise  18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.  2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin  http://www.osym.gov.trİnternet adresinden yayımlanmıştır. Adaylar tercihlerini, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  İnternet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM´nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacaktır. Adaylar, tercihlerini internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi sorumlu olacaktır. 

Lise ve Üniversite Tercih Döneminde Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüzde görevli rehberlik öğretmenleri tüm öğrenci ve velilere tercih ve kariyer danışmanlığı hizmeti sunacaktır. Doğru tercih için uzman desteğinin alınması son derece önemlidir.

 

Tercih sürecinde emeği geçen tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve

velilerimize teşekkür eder, lise ve üniversitelere yerleşecek değerli öğrencilerimize başarılar dilerim.

 

Yusuf YAZICI

 İl Milli Eğitim Müdürü

           

Tercih döneminde de yanınızdayız!

         Çankırı Rehberlik Araştırma Merkezi (Güneş İlkokulu yanı)

         ALO REHBERLİK: 0376 213 16 01

 

 

 23-06-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.