ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI MEDDAHLIK YARIŞMASI DÜZENLENDİ

LİSELER ARASI MEDDAHLIK YARIŞMASI DÜZENLENDİ

 

 

“Değerlerimiz Geleceğimizdir” Projesi kapsamında İl Milli Eğitim AR-GE Birimi tarafından düzenlenen, gençlerimizin Türkçeyi doğru ve güzel kullanma becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmak, ekranlarda stand up olarak adlandırılan gösterilerde kullanılan argo sözlerin olumsuz etkilerinden korumak ve kültürümüze ait sohbet geleneği içerisinde bizim öykülerimizi yeniden hatırlamak amacıyla ortaöğretim öğrencileri arasında “Meddahlık” yarışması düzenlenmiştir. Hepsi birbirinden yetenekli Meddahlarımız gösterileri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattılar. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZIC “Geleneksel kültür öğelerini tanımak, yaşatmak, bizim öykülerimizi bizim dilimizle anlatmak adına meddahlık, kültürümüzün en güçlü sanatlarındandır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çalışmalarında dolayı teşekkür ederim ”dedi.

 Dereceye giren öğrencilerimiz Meral Nur Melek, Muhammed Enes Atıcı, Erdem Erikci’ye  ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI  ile İl Milli Eğitim Şube  Müdürümüz Muhammer ÖZTÜRK verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.