ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mareşal Çakmak İlkokulu´nda “Eğitimde Meteoroloji Günleri” Konulu Seminer Verildi

Mareşal Çakmak İlkokulu´nda “Eğitimde Meteoroloji Günleri” Konulu Seminer Verildi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI’nın, imzaladığı protokol çerçevesinde, 22/03/2016 Salı günü Çankırı Meteoroloji Haberleşme Teknisyeni  Şevket ULUSOY, Ersan KAPUSUZ   tarafından İlimiz Mareşal Çakmak İlkokulu çok amaçlı salonunda öğrencilerimize, meteorolojik faaliyetlerin okullarda tanıtılması maksadıyla  “Eğitimde Meteoroloji Günleri” konulu seminer verilmiştir.

Öğrencilerimizin ilgi ile takip ettikleri eğitimde ilk olarak "Hava Durumu" tahmin, analiz ve yayımlanması ile ilgili bilgiler verildi. Meteorolojik verilerin toplanması için kullanılan gözlem istasyonları, bu istasyonlarda kullanılan malzemeler ve yapılan çalışmalar, anlık, yakın ve uzak vadede hava tahminlerinin nasıl yapıldığı anlatıldı ve meteorolojik verilerin alınmasında geçmişte ve günümüzde kullanılan aletler tanıtıldı. Meteorolojik Faaliyetlerin Tanıtımı Eğitimi, Öğretmen ve Öğrencilerimizin meteoroloji alanı ile ilgili merak ettikleri soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

"Meteorolojik Faaliyetlerin Tanıtımı Eğitimini veren Çankırı il Meteoroloji Müdürlüğü personellerine teşekkür ederiz. 

 

 

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.