ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mareşal Çakmak İlokulu Öğrencileri “Toprağı Keşfediyoruz” Konulu Etkinlik Yaptılar

Mareşal Çakmak İlokulu Öğrencileri “Toprağı Keşfediyoruz” Konulu Etkinlik Yaptılar

“Yaparak Yaşayarak Öğrenme" yaklaşımında  öğrencilerimiz;  derslerde “Toprağı Keşfediyoruz” konulu bir etkinlik yaptılar. Bahçemizden alınan toprağı sınıflarda incelediler. Toprağın içinde buldukları farklı nesneleri gruplayarak, arkadaşları ile tartıştılar. Toprağı inceledikten sonra, okulumuzda öğrencilerimiz için hazırlanmış olan tarım alanlarında sebze dikimlerini yaptılar.

4/A Sınıfı öğrencilerimiz maydanoz ve soğan, 4/B sınıf öğrencilerimiz marul, tere ektiler. Öğrencilerimiz ektikleri tohumları incelediler. Toprağı incelemek ve ekilen bitkiler öğrencilerimizin çok dikkatini çekti. Bahçede eğlenerek toprak ve bitkiler ilgili önemli bilgiler edindiler. Öğrenmek istedikleri her şeyi öğretmenlerimize  sordular. Dikim etkinliğinin ardından, sınıflarında öğretmenleriyle birlikte edindikleri deneyim hakkında konuşmaya devam ettiler.

Bugün bitki ekimi yapan öğrencilerimiz, zaman içerisinde ektikleri sebzelerinin büyüme ve gelişimlerini takip edecekler, onların bakımını kendileri yapacaklar. Daha sonra kendi ektikleri sebzelerini kullanabilecekler.

Mart Ayının son haftasında ise öğrencilerimiz biber, domates, salatalık fidanlarını dikerek yaparak yaşayarak öğrenmeye devam edecekler.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

04-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.