ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMETÇİK ORTAOKULU AVRUPA YOLUNDA

MEHMETÇİK ORTAOKULU AVRUPA YOLUNDA

“Eğitimde Drama, Sanat ve Estetik Projesi “kapsamında Polonya/ Krakow’a gidecek Mehmetçik Ortaokulu öğretmenleri Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’yı makamında ziyaret ettiler.

2015-2016 Eğitim- öğretim yılında Mehmetçik Ortaokulu’nun “Eğitimde Drama, Sanat ve Estetik ”isimli bireylerin öğrenme hareketliliği projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiş ve hibe ile desteklenmiştir. Projenin ilk işbaşında gözlem faaliyeti POLONYA/Krakow’da gerçekleşecektir.

Gitmeden önce Çankırı Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI’yı makamında ziyaret eden katılımcılar, YAZICI tarafından içten ve sıcak karşılandılar. Katılımcıları tebrik eden Sayın YAZICI, böyle projelerin çoğalmasının ilimizdeki eğitim ve öğretmen modelini olumlu yönde etkileyeceğine değindi. Matematik ve Türkçe derslerinde karşılaşılan sorunların günlük hayatla konuların birleştirilememesinden, derslerin eğlenceli hale getirilememesinden kaynaklandığını belirterek projenin konusunun ve amacının bu nedenle çok kıymetli olduğunun altını çizdi ve projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, proje ekibine başarı ve hayırlı yolculuklar dileğinde bulundu.

 

 

 haberhaber

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.