ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEZUN OLDUĞU OKULA ADAY ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI

MEZUN OLDUĞU OKULA ADAY ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI

İlimiz Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nun ilk mezunlarından olan Leyla KIRABAL aday öğretmen olarak mezun olduğu okulunda öğretmen olarak göreve başladı. Bu uygulama ile mezun ettikleri öğrencilerini meslektaşları olarak aralarında görmeleri hem öğretmenlerimizi gururlandırdı hem de öğrencilerimizin örnek alabilecekleri model oldu.

Bayrak Töreninde öğrenci,  öğretmen ve velilerle tanıştırılan aday öğretmen Leyla KIRABAL, öğrencilere yaptığı konuşmada; “Ben de sizin gibi kısa bir süre önce bu sıralarda öğrenci olarak sıraya geçiyordum. Öğrenciliğimde öğretmenler odasını merak ediyordum. Dün beni yetiştiren öğretmenlerimle öğretmenler odasını paylaşmak beni çok heyecanlandırdı. Mezun olduğum ilkokula öğretmen olarak başlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Sizlerde derslerinize çok çalışarak istediğiniz mesleği seçeceksiniz. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü okulumuzda bulunan değerli öğretmenlerimin beni en iyi şekilde yetiştireceklerinden eminim” diyerek duygularını dile getirdi.

Okul Müdürü Resul AYHAN’da aday öğretmenimizi danışman öğretmen ve diğer öğretmenlerimizce en iyi şekilde yetiştirme azminde olacağız, dedi.

İl milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğretmenimizin heyecanını ve duyduğu haklı gurura ortak olduğumuzu ifade ederek, yeni atanan tüm öğretmenlerimize meslek hayatlarında sağlık, esenlik ve başarılar dileriz.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.