ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’dan TEOG Tercih Süreci Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’dan TEOG Tercih Süreci Mesajı

Ülkemiz genelinde yaklaşık 1,3 milyon öğrencinin ilimizde ise 2089 öğrencinin girdiği TEOG sınavı yerleştirme puanları açıklandı. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi TEOG sınavlarında önemli bir artış ve başarı gösterdiğimizi düşünüyorum.

Öğrenci ve velilerimizin içi rahat olsun. Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak aldığımız tedbirler ve özellikle sektörün ve şehrin ihtiyaçlarını da dikkate alarak açtığımız yeni bölümler, yeni okullar ile kontenjan artışını da hesaba katarak her öğrencimize iyi bir lise eğitimi sunmayı planladık. Bu yıl ortaöğretim kurumları kontenjanımız 3640 öğrencidir. Çankırı’yı diğer illere öğrenci gönderen bir il olmaktan diğer illerden öğrencilerin de tercih ettiği bir il haline getirmeyi istiyoruz.Öğrenci ve velilerimiz öğrencinin ilgi, istek ve yerleştirme puanını dikkate alarak  doğru bir tercih listesi oluşturduğunda mutlaka örgün eğitim kurumlarında öğrenim görebilecektir.

Öğrenci ve velilerimiz tercih sürecinin heyecanını yaşıyorlar. Bizler de bu heyecanı en aza indirmek ve hatalı tercih yapılarak oluşabilecek mağduriyetleri ortadan kaldırmak amacı ile tüm il genelinde tercih komisyonları oluşturduk. Alanında deneyimli, tercih konusunda uzman öğretmen ve yöneticilerden oluşturulan bu komisyonlar gerek lise gerekse üniversite tercihleri sonuna kadar görev alacaklar.

Uzun ve yorucu bir sınav maratonun ardından oluşan puanlarla öğrencinin ilgi ve yeteneklerine en uygun tercihlerin yapılabilmesi için tüm öğrenci ve velilerimizi bu komisyonlardan tercih ve kariyer danışmanlığı hizmeti almaya davet ediyoruz. Tercih komisyonlarına gelme imkânı bulamayan adaylar ve velileri de ALO REHBERLİK ( Tel:0376 21316 01) hizmetinden destek alabilirler.

Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecektir. Tercihlerde herhangi bir düzeltme veya değişiklik yapılmak istenirse, okul müdürlükleri tarafından yapılacak olan elektronik onaylama işleminden önce yapılacaktır. Onaylama işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir düzeltme yapılamayacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Yerleştirme sonuçları 8 Ağustos 2016 tarihinde açıklanacaktır. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Tüm öğrencilerimizin gönlüne göre bir eğitim kurumuna yerleşmeleri dileğiyle eğitim camiasına ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

 

 

Yusuf YAZICI

İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.