ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI´nın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI´nın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Tarihimizin parlak sayfalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının 97. yıldönümünde bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın mutluluğu ve coşkusunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920’de Milletimiz çok önemli bir açılışa tanıklık etmiş ve bur tarih, asil Milletimizin verdiği bağımsızlık mücadelesinin ardından birlik ve beraberliğin bayraklaştığı gün olmuştur. Atatürk’ün önderliğinde Milletimiz tarafından gösterilen büyük kahramanlıkların sonucunda açılan TBMM, birlik ve beraberliğimiz ile milli iradenin tecelli ettiği temsil kurulu olarak Ülkemizin ve Milletimizin ufkunu aydınlatmış; Milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesine ve milli iradenin perçinlenmesine vesile olmuştur.

Millet olarak bize bırakılan emanetlere sahip çıktığımız gibi, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza sahip çıktığımız ölçüde milli irade daha da güçlenecektir. Çocuklarımıza ve gençliğimize duyduğumuz sevgi ve onlara olan inancımız bizlere büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluğun ifası için eğitim camiasının verdiği emek takdire şayandır. Kendilerine hizmet etmekten onur duyduğumuz çocuklarımız için verdiğimiz emek artarak devam edecektir.

Gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Atatürk’ün ve Milletimizin çocuklarımıza duyduğu sevgi ve güvenin bir nişanesidir. Bizler, dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet iradesine dayanan, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu günde, tüm dünya çocuklarıyla milli egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Böylelikle dünyaya; sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barışın örnekliğini gösterdiğimiz gibi, önderliğini de yapıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; bu günü anlamlandıran çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                  Yusuf YAZICI

 

                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.