ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulunun Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulunun Açılış Töreni Gerçekleştirildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının ardından, Hayırsever Hanımefendi Muazzez Amaratoğlu’nun katkılarıyla yapılan 24 derslikli Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulunun açılışı töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Yusuf Bayazıt, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, Vali Yardımcısı Zafer Engin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Yılmaz, Hayırsever Hanımefendi Muazzez Amaratoğlu ve oğlu Vedat Konyalı, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi konuşma yapan Hayırsever Muazzez Amaratoğlu, “Bugün o kadar gururlu ve mutluyum ki bunu tarif edemem. Çok hastayım ama koşa koşa geldim. O kadar güzel şeyler izledim ki çok duygulandım. 30-35 yıldır bu okulu yaptırmak için bekledim. İnsan yapmak istedikten sonra onu engel olacak hiçbir şey yoktur. Bu okulun yapımında emeği olan Sayın Valimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çankırı halkına teşekkür ediyorum. Güle güle kullanın” dedi.

Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç ise, “Muazzez Annemiz Çankırı’nın annesi. Bayramınız kutlu olsun, okulunuz hayırlı olsun. Başta Sayın Valimiz olmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz ve çok değerli eğitimcilerimiz ile Çankırı’da eğitimin seviyesini yukarı çekmek adına kenetlendik. Her türlü gayreti gösteriyoruz. Biz yavrularımızı en iyi şekilde eğiteceğiz” diye konuştu.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan da yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımızın Muazzez Anne dediği benim de tanışmaktan gurur duyduğum Muazzez Hanımefendi’nin ellerinden öpüyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Milletimize, Çankırı’mıza, çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun. Bugün Çankırı’da önemli bir olay gerçekleşiyor. Çankırı’nın zenginleri, işadamları var ama gönlümüze taht kuran Muazzez Annemiz var. Tüm zenginlerimize, hayırseverlerimize çağrıda bulunuyorum. Okullarımızı, sınıflarımızı yenileyelim. Hayırlı uğurlu olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Hayırsever Muazzez Amaratoğlu’na plaket takdim ederek, “İlimize yapılan 24 derslikli ortaokulu yaptırmanız nedeniyle teşekkür eder, sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesi ve okulun gezilmesinin ardından tören sona erdi.

 

 

24-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.