ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Bünyesinde Ölçme Değerlendirme Sistemi Hizmet Vermeye Başladı

Müdürlüğümüz Bünyesinde Ölçme Değerlendirme Sistemi Hizmet Vermeye Başladı

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan sistemle öğrenciler, öğretmenler, veliler ve yöneticiler kendilerine verilen şifreler ile sisteme giriş yaparak kazanım değerlendirme sınavı sonuçlarına internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ulaşabilecekler. Öğrenciler, doğru ve yanlışlarını, il geneli sıralamalarını görerek eksiklerini giderebilecek; veliler çocuklarının gelişimlerini yakından takip edebilecek, öğretmen ve yöneticiler il genelinde okulların durumunu görerek, eğitim-öğretim faaliyetlerini buna göre planlayabileceklerdir.

Sistemde, öğrenci sınav sonuçlarının yanı sıra ders net sayılarına göre ilçe sıralaması, okul sıralaması, başarı oranları, geçmiş sınavların puan karşılaştırma listesi, ilçe bazında konu analizi, geçmiş sınavların analizi, okul türlerine göre puan ve ders netleri, okul bazında konu analizi, okul öğrencilerinin ders başarıları yer alacaktır. Sistemdeki kişisel verilerin tamamı, sistemin bağlı olduğu sunucu bilgisayarda gizli olarak kayıtlı tutulacaktır.

Bu yıl sistem üzerinden İl genelindeki 8 ve 12. sınıf öğrencilerine ikişer adet “Kazanım Değerlendirme Sınavı” yapılacaktır. Bu sınavların basım maliyeti Çankırı Belediye Başkanlığı tarafından karşılanacaktır.

 

Bu hizmetin hazırlanmasına ve sunulmasına katkı sağlayan herkese teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.