ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NEVZAT AYAZ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÇANKIRI´MIZA HAYIRLI OLSUN

NEVZAT AYAZ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÇANKIRI´MIZA HAYIRLI OLSUN

İlimiz genelinde 33 adet ortaöğretim okulu mevcuttur. Bu liselerimize Sosyal Bilimler Lisesinin eklenmesi için yapılan çalışmalar meyvesini verdi. İlimiz merkezinde bulunan beş adet Anadolu Lisesinden, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesinin Sosyal Bilimler Lisesine dönüştürülmesi için 11.05.2015 tarihinde Sayın Valimizin teklif yazısı Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne gönderildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI’nın 29.05.2015 tarihli onaylarıyla okulumuz açılmıştır.

         Okulumuzun açılması ile çevre illerden de öğrencilerin İlimize geleceği düşünüldüğünde hem eğitim, hem de ekonomik olarak İlimize katma değer sağlanacaktır.

Fen Bilimleri ağırlıklı olan Fen Lisesinin yanında Türkçe-Matematik ve sözel ağırlıklı bir Sosyal Bilimler Lisesi’nin açılacak olması İlimiz eğitimine ve çocuklarımıza büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca İlimizden başka illere Sosyal Bilimler Lisesinde okumak için giden ve gidecek öğrencilerimize yerinde hizmet getirilmiş olacaktır. 21 derslik, 3 adet laboratuvar, 1 adet atölye, 150 kişilik konferans salonu, 7000 kitaplık kütüphane, kapalı spor salonu, 171 öğrenci kapasiteli pansiyonu bulunan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi’nin Çankırımıza, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof Dr. Nabi AVCI başta olmak üzere destek ve tensiplerinden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı arz ederiz.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.