ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NURETTİN OK HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ

NURETTİN OK HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ

 

Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan kurslara   7’den 70’e bütün vatandaşlar yoğun ilgi göstermiştir.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce; İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Diksiyon, İşaret Dili, Bağlama, Temel Muhasebe, Emlak Danışmanlığı, Bilgisayar Kullanımı, Sportif Kurslar, (Okçuluk, Badminton, Futbol, Basketbol, Voleybol, Güreş, Boks, Atletizm, Zihinsel Engelliler Özel Atletizm) El Sanatları kursları, (Basit Nakış İğne Teknikleri, İğne Oyası, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Dekoratif Örtü Dikimi, Elde Kurdele işi, Dekoratif Ahşap Süsleme, Kadın Giysi Dikimi vb.) Aile Eğitimi Kursları, Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Kursları, Aşçılık, Hijyen Eğitimi, Halk Oyunları, Yabancılar için Türkçe Öğretimi, Katı, Sıvı ve Gaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi,  Okuma-yazma Kursları açılmış ve talepler doğrultusunda açılmaya devam edilmektedir.

Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, İşbirliği protokolleri kapsamında Çankırı Belediye Başkanlığı ile 24, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile 4 kurs düzenlenmiştir.

Ayrıca, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüce, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliği ile ikişer grup olarak, Evde Çocuk Bakımı, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri, Aşçı Çırağı ile Hasta ve Yaşlı Refakatçisi kursları açılmıştır.  Bu kurslara bayanların katılımı sağlanarak hem meslek kazandırılmış, hem de İŞKUR İl Müdürlüğünün maddi desteği sağlanmıştır.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce Karatekin Üniversitesi, İl Jandarma Komutanlığı, 28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı, Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çankırı Şube Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak çeşitli kurslar düzenlenmiştir.

Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlar ile işbirliği yapılarak kurslar düzenlenmiş, halkımızın eğitim-öğretim saatleri dışında okullarımızın imkânlarından yararlanması sağlanmıştır.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı I. Döneminde düzenlenen toplam kurs sayısı 158 kurslara katılan kursiyer sayısı ise 4293 dür.  Kurs sayısında geçen yıla oranla %36 Kursiyer sayısında %55 artış sağlanmıştır.

 

Yapılan çalışmalarda desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara, kursiyerlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.