ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Enstrümanlarını Onarıyor

Öğrenciler Enstrümanlarını Onarıyor

Bir çalgıyı sadece çalmak ve müzik icra etmek, çalgıya yapılan en büyük haksızlıktır. Çalgının karakterini tanımak, sorunlarını anlayabilmek, sahnede ya da performans sırasında nüansları ve duyguları dinleyiciye aktarmak ancak onun fiziksel özelliklerini tanıyarak gerçekleşir.

12.sınıf Çalgı Bakımı ve Onarımı dersi kapsamında Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri enstrümanlarının tarihçesini, gelişme süreçlerini ve fiziksel olarak özelliklerini tanıyor. Derslerinin temel çalgısı olan piyanonun; tarihçesini, gelişim evrelerini, kimler tarafından oluşturulduğunu, bir tuşunda bile katkısı olanlar hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Öğrencilerimiz, soğuk hava şartları, düzensiz ve özensiz kullanımlar nedeniyle deforme olmuş çalgılar için öncelikle durum tespit çalışması yaptılar. Sorunları olan çalgıları belirleyip, yapılması gereken müdahaleleri ders öğretmeni gözetiminde gerçekleştirmişlerdir.

Öğrenciler kendi çalgılarının bakımı ve onarımını yapabilme becerisi kazanmışlardır.

 18-03-201918-03-201918-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No38 Çankırı - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.