ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler İçin Flor Jel Uygulaması Devam Ediyor

Öğrenciler İçin Flor Jel Uygulaması Devam Ediyor

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan 23 Ocak 2015 Cuma günü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği flor jel ve diş fırçalama uygulaması etkinliğine katıldı.

İlçe Merkezleri ve köyler dahil olmak üzere ilimiz genelinde tüm ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan uygulama hakkında bilgi veren Halk Sağlığı Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin, “Flor jel uygulamasının amacı, çocuklara diş fırçalamayı anımsatmak, yeni çıkan dişlerini kuvvetlendirmek, mevcut çürüklerin çürüme hızlarını azaltabilmektir. Flor jel uygulaması diş çürüğünü önler, diş minesini güçlendirerek asitlere karşı daha dirençli olmasını sağlar. Yeni çürük oluşumunu engeller. Günümüzde diş çürüklerinden korunmada en etkili yöntem florür kullanımıdır" diye konuştu.

Daha sonra sağlık görevlileri tarafından öğrencilere jel dağıtıldı. Öğrenciler, Prof. Dr. Türksel Dülgergil’in yönlendirmesiyle dişlerini fırçaladı.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.