ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLERİMİZ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliği 27 Ekim 2015 Salı günü ilimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Üzeyir Çelik, Çankırı Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi, Çankırı Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Çankırı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi olmak üzere altı okuldan üç yüz altmış öğrenci katıldı.

Etkinlik kapsamında konuşmacı olarak Türkiye’de görme engelliler için ilk kez “ Sesli Betimleme Tekniği”ni başlatan, görme engelli ilk üst düzey bürokrat olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Kenan Önalan’ın yanı sıra yine görme engelli olan Avukat- Bilgisayar öğretmeni Sinan Saltık yer aldı. Konuşmacılar akademik hayatları ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Sinan Saltık, öğrencilere seslenerek “ Derslerinizi sorumluluk olarak düşünün. Sorumlulukların yerine getirildiği takdirde hak ve özgürlüklerin de peşinden geldiğini bilin. Sinan hocam görmediği halde okuduysa biz de okuruz deyin.” dedi.  Daha sonra söz alan Kenan Önalan ise” Hepimizin içinde bir şeyler var. İçinizdekileri keşfedin. Kalp ve bilimi birlikte çalıştırın. Sizlerden engelliye bakış açısı değişmiş, bu konuda mücadele eden, yapılan çalışmalara gönüllü olarak katılan gençler, öğrenciler olarak görmek istiyorum.” Diyerek, başarılı olmanın stratejilerini anlattı.

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN konuşmacılara çiçek ve hediye vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ankara’dan İlimize teşrif eden konuşmacılar ile programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 

                                                                                                          Yusuf YAZICI

                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.