ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

Öğretmenlerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Belediye Başkanlığınca 25 Kasım 2015 Çarşamba günü öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi.

Koç Otel’de düzenlenen yemeğe Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğretmenler ve aileleri katıldı.

Bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Hayatımızı idame ettirirken havayı, suyu, toprağı birlikte paylaşıyoruz. Bundan dolayı da mutlu ve huzurluyuz. Ancak bu paylaşımın içerisinde keder ve sevincin paylaşılması her zaman, her konuda, her yerde bir bütün olmayan olgular olarak karşımıza çıkar. Ancak Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiası olarak bu bağlamda çok şanslı olduğumuzu her zaman ifade ettiğim gibi bugün de burada ifade etmek istiyorum. Çünkü bizlerin sevinci ve kederi Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız tarafından her zaman paylaşılmaktadır. bu nedenle kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Çankırımızın mümtaz eğitim camiasının şahsında ülkemizin her tarafında görev yapan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç ise, “Davetimize göstermiş olduğunuz nezaketten dolayı sizlere minnettarız. Eğitimin, eğiticinin bizim yanımızda çok farklı, çok anlamlı bir yeri var. Eğitime katkılarımız artarak devam edecek. Bizler en değerli varlıklarımızı, yavrularımızı sizlere emanet ediyoruz. Hiç gözümüzü kırpmadan yavrularımızı emanet ettiğimiz, arkamıza bakmadan emanet ettiğimiz yeryüzündeki tek bireylersiniz. Sizin değeriniz çok büyük.” dedi ve “öğretmen” şiiriyle sözlerine son verdi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan da yaptığı konuşmada, “Eğitim, özellikle öğretmenlik, parayla ölçülebilecek, maaşla ölçülebilecek bir şey değil. Bunu samimiyetle söylüyorum. Köylerimize, okullarımıza gittiğimizde onların aşkını, heyecanını gördüğümde çok mutlu oluyorum. Biz çocuklarımızı, gençlerimizi, büyüklerimizi sizlere emanet ediyoruz. Bu, sizin için şereflerin en büyüğüdür. Bu şerefe nail olacak başka meslek grubu yok. Biz hedefleri bulunan insanlarız. Gelenekten geleceği görüyoruz. Bunu görmemizi sağlayan eğitimdir. Eğitimin de en önemli ayağı öğretmendir. O itibarla sizlere ne yapılırsa yapılsın azdır. Sizin özlük haklarınız en yüksek mertebeye çıkarılsa da hak ediyorsunuz. En büyük sosyal güvenceye kavuşsanız da hak ediyorsunuz. Çankırı’da yapılan eğitim çalışmalarına can-ı gönülden katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum. Şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Daha sonra Sayın Valimiz Vahdettin Özcan tarafından, eğitime verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e plaket takdim edildi.

Eğitime verdiği desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN ve Sayın Belediye Başkanımız İrfan DİNÇ’e teşekkür ederiz.

 

26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.