ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Öğretmenlerimiz Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

İlimiz merkezindeki tüm öğretmenlere yönelik mesleki çalışma seminerleri yapıldı. Seminerlere ilimizde görev yapan öğretmenlerin yanı sıra farklı illerde görev yapan ancak mesleki çalışma dönemini ilimizde değerlendiren öğretmenler de katıldı. Seminerlerin açılış konuşmasını yapan Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, öğretmenlere çok önemli ve değerli bir mesleği icra ettiklerini, bu süreçte tüm paydaşlarla sağlıklı ve etkili bir iletişim kurulmasını ve takım ruhu ile hareket edilerek eğitimin niteliğinin geliştirilebileceğini ve derslerin öğretiminde verimliliği artırarak ilimizin akademik başarısının yükseltilebileceğini belirti. Konuşmasında geçtiğimiz dönemin kısaca bir değerlendirmesini de yaparak,  eğitimde son dönemlerdeki teknolojik gelişmenin çok önemli boyutlara taşındığını, en kısa zamanda sınıflarımızın tamamına akıllı tahtalar yerleştirileceğini ve bu sayede çoklu zekâ kuramına göre derslerin çok daha zevkli ve ilgi çekici bir halde öğrencilere aktarılacağını söyledi.

5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar ile mezun olan öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının açılacağını ve bu kurslara gerekli özenin gösterilmesinin önemini vurguladı.

Birlikte eğitim ve öğretimin kalitesinin çok daha üst seviyelere taşıyacaklarına inandığını, bunu yapabilecek bilgi, birikim ve donanıma sahip olunduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere,  yöneticilere ve Çankırı halkına teşekkür etti. Her zaman her konuda kendisine rahatlıkla ulaşabilecekleri iletişim bilgilerini öğretmenlerimizle paylaştı. Tüm öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılında sağlık, başarı ve mutluluk dileyerek konuşmasını bitirdi.

Öğretmenlerimizin İlimiz eğitimi ile ilgili görüş ve önerileri alındı.

Seminerlerde görev alan akademisyen ve eğitim görevlilerinden Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Vedat BAYRAKTAR, okul öncesinde okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları konusunda, Maarif Müfettişi Arif KARTAL,  İz bırakan öğretmenler, öğretim stratejileri, yapılandırıcı yaklaşım ve yüzyılın öğretmenleri konusunda, Karatekin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim AKYOL, İz Bırakan Bir Muallim: Mahir İZ (Bir muallim olarak eğitim anlayışı,  öğrencilerini yetiştirmek için gösterdiği fedakarlıklar ve örnek davranışlar) İlham Veren Öğretmenler ve Unutulmayan Öğretmenlik Hatıraları  (Yaşayanların dilinden veya öncekilerden öğretmenlik tecrübeleri, örnek çalışmalar, model davranışlar, öğretmenlik sanatı) Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN’da katılımcılara Akademik Başarıyı Olumlu ve Olumsuz Etkileyen Faktörler ve Alınacak Tedbirler (Tespitler, Özgün Çalışmalar, Projeler, Öneriler) ve Empatik Bir Yaklaşım: Modern Çağda Öğrencilerimizin Duygu, Düşünce ve Davranışlarını Anlamak konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Oldukça verimli geçen seminerler hafta boyunca devam etti ve öğretmenler yeni eğitim öğretim yılı öncesi hem meslektaşları ile görüşme imkânını hem de farklı uzmanlardan eğitim öğretim konusundaki görüşlerinden yararlanarak farkındalık düzeyini artırma fırsatı buldular.

Seminerlerde görev alan eğitim görevlilerine, katılan öğretmenlerimize ve ev sahipliği yapan okul Müdürlüklerimize teşekkür ederiz.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.