ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SPORLARI TOPLANTISI YAPILDI

OKUL SPORLARI TOPLANTISI YAPILDI

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen Okul Sporları faaliyetlerinin kaydedilen aşamalarının değerlendirilmesi, yeni planlama ve işbirliği alanları oluşturmak gayesiyle il genelinde görev yapan Beden Eğitimi ve Spor dersi okul zümre başkanları ile okullarda okul sporları faaliyetlerini yürüten idarecilerin katılımlarıyla bir toplantı tertip edildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem GERGİNCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seval AKTAŞ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay KAYAPINAR, okul sporları Federasyonu İl Temsilcisi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni H. Özgür ALTINBİLEZİK  iştirak etti.

ÖZTÜRK, spor tesisi yatırımları, yapılacak ve yapılması planlanan yeni tesisler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Spor, karakter gelişimi için en değerli eğitim fırsatıdır. Fırsatları zamanında ve ertelemeden değerlendirmek gerektiğini, eğitim ve öğretimdeki gerçek başarının, öğrencinin okul içi ve dışında katıldığı etkinliklerle doğrudan bağlantılı olduğunu, genç nüfusumuzun enerjisini spor ile faydalı, verimli işlere yönlendirilmesi gerektiğini ve bunun için okullarımıza gerekli olan spor malzemesi teminini için çalışmaların yapılacağını, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında takım sporlarında İlimiz okul takımlarından yıldız voleybol, yıldız kız futsal, jimnastik ile genç ve yıldız atıcılık takımlarımızın Türkiye derecesi yaptığını, bu sebeple 2017-2018 eğitim-öğretim yılında daha üst düzeyde takım ve ferdi derecelerin beklendiğini vurguladı.

İl Müdürümüz, sporcu öğrencilerin her iki kurum için de ortak payda olduğunu belirterek, rakibine saygılı sporcu ve taraftarların, centilmenliğinin ön plana çıkartılması gerektiğini vurguladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem GERGİNCİ, Beden Eğitim öğretmenlerine ve sporcu öğrencilere gösterdiği destekten dolayı İl Müdürümüze teşekkür etti.

 

28-12-201728-12-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.