ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ve KURUM YÖNETİCİLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

OKUL ve KURUM YÖNETİCİLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

         İlimiz Merkez ve merkeze bağlı okul ve kurum müdürleriyle 30.07.2015 Perşembe günü RAM Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda;

Müdürlüğümüz müdür yardımcıları ve şube müdürleri yürütülen iş ve işlemler ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Toplantıda, öğrenci kayıt bölgeleri, pansiyonlara öğrenci yerleştirmeleri, LYS sonuçları, ders dışı egzersiz çalışmaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ndan oluşan gündem maddeleri görüşüldü. Ortaöğretim müdürlerimiz tarafından okullarımızın LYS sonuçları ile ilgili ön bilgiler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI toplantıda;

Eğitim kademelerinin birbiri ile bağlantılı ve geçişli olduğunu, okul öncesinde eğitim alan bir öğrencinin üniversite sınavı ve diğer sınavlarla ilgili performansının süreçlerin doğru yönetilmesi ile mümkün olacağını ve bu bağlamda eğitimin her kademesinde görev yapan eğitimcilerin sorumluluğunun olduğunu vurguladı.

İlimiz eğitiminin optimum düzeye çıkarılması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini, bu kapsamda yapılan olumlu çalışmalara ilaveten yeni hedeflerin belirlenmesi ve okul performans süreçlerinin değerlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Akademik başarının arttırılması için alt yapı ihtiyacının karşılanmasına yönelik yapılan yatırımların yanında, üniversitemiz tarafından kullanılırken boşaltılan Mareşal Çakmak ve TOKİ Okullarının binalarının hazırlandığını, bu iki okulumuzda ilkokul ve ortaokulların aynı binalarda eğitim verdiklerini yeni hazırlanan binalarla okullarımızın ilkokul ve ortaokul kademelerinin ayrılacağı bilgisini verdi.

Ayrıca Adnan Menderes İlkokulu’nun iki katının önceden beri boş durduğunu, İmam Hatip Ortaokulu’nun mevcut binasının talebi karşılamadığını, bu nedenle de Bilim Sanat Merkezi’nden 7 sınıfın İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edildiğini ancak 2014-2015 öğretim yılında mezun verilmediği için 2015-2016 öğretim yılında problemin daha da yoğunlaşacağını belirterek, bu problemin önüne geçmek, kamu binalarının verimli kullanılması ve hizmetin yerinde verilmesi ilkelerinden hareketle Adnan Menderes İlkokulu’nun boş bulunan iki katında “Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu”nun açıldığını ifade ederek, hayırlı olmasını diledi.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının en önemli gündemleri olacağını vurgulayan YAZICI, şimdiden çalışmalara başlanacağını ve kursların talep edilen her ders için açılabileceğini belirterek, alt yapı ve kurs merkezi tespit çalışmalarına acilen başlanılmasını söyledi ve bu konunun takibinin bizzat kendisi tarafından yapılacağını belirterek, ilimiz eğitimine katkı sağlayan eğitim camiasına ve herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.