ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Artık Daha Güvenli

Okullarımız Artık Daha Güvenli

Çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okullarımızda alınan güvenlik tedbirleri kapsamında İŞKUR ve Bakanlığımız protokolü ile “Toplum Yararına Programı Kapsamı”nda 30 güvenlik personeli görevlerine başlamışlardır. Personelin 3’ü ilçelerde 27’si ise ilimiz merkezinde bulunan okullarımızda görev yapmaktadır.

Okullarımızdaki güvenlik kameralarına ek olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte belirlenen okullarımıza kurulacak kamera sistemlerinin Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegre edilmesi planlanmaktadır.

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından okullarımızda elektrik ve makine tesisatı periyodik kontrolleri de yapılmaktadır. Belirlenen eksiklikler İnşaat Emlak Şube Müdürlüğümüzce giderilmeye çalışılarak okullarımızın daha da güvenli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın yetiştirildiği eğitim ortamlarının güvenliği için gayret gösteren kurumlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.