ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-yazma Kursu Sertifika Töreni Düzenlenti

Okuma-yazma Kursu Sertifika Töreni Düzenlenti

Nurettin OK Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seval AKTAŞ, Şube Müdürü Turhan HAKİOĞLU, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer ULUCAN, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer ULUCAN  ‘ Bu gün burada ‘okumanın yaşı yoktur’ sözünün bir kez daha tecelli ettiğine şahitlik etmekteyiz. Çeşitli nedenlerle okula gidememiş, kendisine okuma imkanı verilmemiş vatandaşlarımıza müdürlüğümüz tarafından 120 saatlik okuma yazma kursu düzenlenmiştir. Eğitim süresince azim ve kararlılık gösterip, başarılı olan 10 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır. Kursiyerlerimize, ailelerine, kurs öğretmenimiz Bilal KAPLAN’a ve bugün kursiyerlerimizin sevincine ortak olan Sayın Milli Eğitim Müdürümüz ve kıymetli yöneticilerimize şükranlarımı sunarım. Belgelerinizin hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK konuşmasına başarılı olan kursiyerleri tebrik ederek başladı. Konuşmasında Peygamber Efendimize gelen ilk vahyin ‘OKU’ olduğunu hatırlatarak bugün burada sizler bu emrin gereğini yerine getirmek için çaba gösterdiniz ve başarılı oldunuz. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Göstermiş olduğunuz gayret ve duyarlılık için sizlere ve kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim’ dedi.

Kursiyerlerden Aynur DURAN en büyük hayalinin okumayı öğrenmek olduğunu bugün bu hayali gerçekleştirmenin sevinci içerisinde olduğunu ifade etti. Burada öğrendiği kadarını okuma bilmeyen hasta annesine de öğretmeye çalıştığını belirten Aynur DURAN il dışında yaşayan kardeşine yazdığı duygusal mektubu okudu.

Sertifikaların dağıtılmasıyla program sona erdi.

 

08-12-201708-12-201708-12-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.